Nie ma za sobą jakiejś wielkiej przeszłości. Przypuszczalnie powstał w XV w. i przez cztery kolejne stulenia trwał trochę na uboczu świata. Dopiero gdy w 1830 r. założono tu kąpielisko, a sześćdziesiąt sześć lat później została doprowadzona kolej wąskotorowa. Rewal położony na Wybrzeżu Trzebiatowskim, zaczął się wyraźnie zmieniać. Jego niska, jednorodzinna zabudowa, czysta, morska woda i przyjemny klimat, w którym charakterystyczna jest częsta, wiejąca od morza lub lądu bryza, stały się szeroko znane i pożądane.
Obok niskiej zabudowy zaczęła pojawiać się większa architektura o turystycznym przeznaczeniu, zadbano o wystawienie szeregu obiektów sportowych i zorganizowanie letnikom wolnego czasu.
Dziś Rewal stanowi turystyczne, administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy, w obrębie której znajduje się oprócz niego sześć wsi: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Śliwin i Trzęsacz, przy czym wszystkie one, oprócz Śliwina, położone są bezpośrednio nad morzem. Miejscowość uważana jest za jedną z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich. Co ważne, jej atrakcyjność nie wyczerpuje się tylko latem, kiedy bawią tu tysiące gości. Warto odwiedzić ją także jesienią i zimą, kiedy robi się w niej bardziej kameralnie, a na morzu, ech, na morzu szaleje sztorm?
Warto zobaczyć:
- Taras widokowy
- Latarnia morska
- Kolejka wąskotorowa
- Atrakcje w mieście
- Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu
- Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie
- Woliński Park Narodowy z żyjącymi tam żubrami
- i wiele innych