Nie ma za sobą jakiejś wielkiej przeszłości. Przypuszczalnie powstał w XV w. i przez cztery kolejne stulenia trwał trochę na uboczu świata. Dopiero gdy w 1830 r. założono tu kąpielisko, a sześćdziesiąt sześć lat później została doprowadzona kolej wąskotorowa. Rewal położony na Wybrzeżu Trzebiatowskim, zaczął się wyraźnie zmieniać. Jego niska, jednorodzinna zabudowa, czysta, morska woda i przyjemny klimat, w którym charakterystyczna jest częsta, wiejąca od morza lub lądu bryza, stały się szeroko znane i pożądane.

Obok niskiej zabudowy zaczęła pojawiać się większa architektura o turystycznym przeznaczeniu, zadbano o wystawienie szeregu obiektów sportowych i zorganizowanie letnikom wolnego czasu.

Dziś Rewal stanowi turystyczne, administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy, w obrębie której znajduje się oprócz niego sześć wsi: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Śliwin i Trzęsacz, przy czym wszystkie one, oprócz Śliwina, położone są bezpośrednio nad morzem. Miejscowość uważana jest za jedną z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich. Co ważne, jej atrakcyjność nie wyczerpuje się tylko latem, kiedy bawią tu tysiące gości. Warto odwiedzić ją także jesienią i zimą, kiedy robi się w niej bardziej kameralnie, a na morzu, ech, na morzu szaleje sztorm?

Warto zobaczyć:

Projekt i realizacja: Netfactory